Przysiad ze sztangą nad głową

Przysiad ze sztangą nad głową Standardy (kg)

Średni wynik dla ćwiczenia Przysiad ze sztangą nad głową wynosi 75 kg dla mężczyzn i 44 kg dla kobiet (1RM). Porównaj swój ciężar maksymalny w jednym powtórzeniu według masy ciała i wieku w tabelach poniżej.

Znany również jako: Overhead Squat, Przysiad rwaniowy
Przysiad ze sztangą nad głową

Standardy dla ćwiczenia: Przysiad ze sztangą nad głową dla mężczyzn (kg)

Wszyscy

Strength LevelCiężar
Początkujący27 kg
Nowicjusz48 kg
Średnio zaawansowany75 kg
Zaawansowany109 kg
Elita147 kg

Jakiego wyniku mogę się spodziewać wykonując Przysiad ze sztangą nad głową? (kg)

Przysiad ze sztangą nad głową - jaki jest przeciętny wynik? Średni ciężar maksymalny (one rep max) dla ćwiczenia Przysiad ze sztangą nad głową dla mężczyzny to 75 kg. To daje Ci poziom średnio zaawansowany według Strength Level i jest to bardzo imponujące osiągnięcie.

Przysiad ze sztangą nad głową - jaki wynik można uznać za dobry? Początkujący mężczyźni powinni być w stanie podnieść ciężar maksymalny o wartości 27 kg (1RM) co i tak jest imponujące w porównaniu do ogółu społeczeństwa.

Ciężar sztangi obejmuje wagę pręta, zwykle 20 kg / 44 funtów.

Według wagi i wieku

WagaPocz.Nowi.Śred.Zaaw.Elita
5012264671101
5515305178109
6018345684116
6521386190123
7024426696130
75274671102136
80294975107142
85325380112148
90355684117154
95375988122159
100406392127165
105436696131170
110456999135175
1154872103140180
1205075107144184
1255278110148189
1305581113152193
1355783117155197
1405986120159202

Przysiad ze sztangą nad głową - ile serii i powtórzeń jest najbardziej optymalne?

To są najpopularniejsze treningi obejmujące Przysiad ze sztangą nad głową wykonywane przez mężczyzn:

3x516%
3x108%
5x57%
4x105%
3x84%

Oceń jak twoje wyniki w podnoszeniu ciężarów wypadają w porównaniu z innymi osobami, które chodzą na siłownię

Kalkulator Strength Level pokazuje dokładny poziom siły w zależności od masy ciała.

kg
kg
powtórzenia
lat

Co oznaczają nasze standardy siły?

Początkujący Silniejszy niż 5% zawodników. Zawodnik na poziomie ‘początkujący’ nauczył się wykonywać ćwiczenia poprawnie i ćwiczy przynajmniej od miesiąca.
Nowicjusz Silniejszy niż 20% zawodników. Zawodnik na poziomie ‘nowicjusz’ trenował regularnie przez co najmniej sześć miesięcy.
Średnio zaawansowany Silniejszy niż 50% zawodników. Zawodnik na poziomie ‘średnio zaawansowany’ ćwiczył regularnie przez co najmniej dwa lata.
Zaawansowany Silniejszy niż 80% zawodników. Zawodnik na poziomie ‘zaawansowany’ ćwiczył na siłowni przez co najmniej pięć lat.
Elita Silniejszy niż 95% zawodników. Zawodnik na poziomie ‘elita’ poświęcił ponad pięć lat, aby stać się konkurencyjnym w sportach siłowych.

Strength Level wprowadził w 2015 roku dokładnie te progi percentylowe dla poziomów od początkującego do elitarnego. Zobacz, jak ewoluowały standardy.

Dane, na których opierają się standardy siłowe w ćwiczeniu Przysiad ze sztangą nad głową

Strength Level przeanalizował 24 061 zakwalifikowanych wyników spośród 168 415 podejść zarejestrowanych przez społeczność, aby opracować nasze standardy siłowe w ćwiczeniu Przysiad ze sztangą nad głową. Będziemy je nadal aktualizować w miarę pojawiania się kolejnych danych od społeczności. Zobacz oś czasu naszych standardów.

Podejścia społeczności 168 415
Zakwalifikowane wyniki 24 061
Wyniki mężczyzn 15 358
Wyniki kobiet 8 703
Początek danych
Data graniczna

Do analizy kwalifikują się wyniki, które przeszły kontrolę pod kątem niewiarygodnych danych, duplikatów oraz nietypowych lub zautomatyzowanych sposobów przesyłania. Dowiedz się więcej o zakwalifikowanych wynikach.